Maždaug kas trečia moteris po gimdymo dar metus skundžiasi įvairiomis intymiomis problemomis. Taipogi dauguma lytinio gyvenimo bėdų  susiję su moters anatominiais pakitimais po gimdymo. Gimdžiusios moterys neretai susiduria su gimdos nusileidimo problema, o šlapimo nelaikymas juokiantis, čiaudint, kosint ar dirbant fizinį darbą  kamuoja ir jaunas bei negimdžiusias moteris. Tai atsitinka dėl nusilpusio dubens dugno raumens, todėl sumažėja ir intymių santykių teikiamas malonumas, kadangi nusilpsta ir tarpvietės raumenys.

Ginekologas Arnoldas Kėgelis 1952 metais sukūrė paprastus pratimus, padedančius moterims nuo šlapimo nelaikymo, kuris gali atsirasti ir kaip gimdymo pasekmė. Šie pratimai sustiprina šlapimo pūslę atidarančius ir uždarančius raumenis. Pagrindinis Kėgelio pratimas – tai gaktinių-stuburgalinių raumenų, kurie tarsi raištis sieja gaktą ir stuburgalį, įtempimas ir atpalaidavimas. Baigdami šlapintis, įtempiame būtent šiuos raumenis. Šį raumenį turi ir vyrai, ir moterys. Moterims jo skaidulos apgaubia makštį ir palaiko šlaplės tonusą, reguliuoja šlapinimosi procesą. Šio raumens stangrumas yra viena priežasčių, kodėl sulaikome šlapimą. Vyrams šis raumuo yra šalia prostatos ir šlaplės. Stuburgalio raumuo yra laikomas ir seksualumą saugančiu raumeniu. Manoma, kad būtent jo stiprumas, treniruotumas ir stangrumas nulemia seksualinio malonumo stiprumą tiek vyrams, tiek moterims. Moterys, turinčios šį raumenį stangresnį, pastebi, kad jos pasiekia orgazmą greičiau, ir partneriui suteikia daugiau malonumo. Dauguma vyrų, turinčių gerai ištreniruotą minėtą raumenį, gali geriau kontroliuoti ejakuliaciją, pailginti lytinį aktą ir išvengti priešlaikinės ejakuliacijos.
Be to, Kėgelio pratimai moteris apsaugo nuo gimdos nusileidimo, nes treniruojama raumenų grupė, palaikanti gimdą bei makštį taisyklingoje padėtyje. Kėgelio pratimai yra pagrindinis nemedikamentinis šlapimo nelaikymo gydymo metodas.

Kada rekomenduojami Kėgelio pratimai:

  • Nėštumo ir gimdymo metu
  • Profilaktikai ir kai kamuoja šlapimo nelaikymas juokiantis, čiaudint, kosint ar dirbant fizinį darbą
  • Nusileidusių mažojo dubens organų (gimdos) profilaktikai ir gydymui
  • Kai norite palaikyti gerus lytinius santykius, sulėtinti senėjimo procesą

Kėgelio pratimai yra trijų tipų – lėti įtempimai, sutraukimai ir išstūmimai.

Lėti įtempimai

 Pagrindinis Kėgelio pratimas yra lėti įtempimai. Šis pratimas įtempia raumenis, kurie yra atsakingi už šlapinimosi proceso sustabdymą. Atliekant šį pratimą reikia stengtis, kad pilvo presas būtų visiškai atpalaiduotas. Taigi – lėtai įtempkite raumenis, lyg norėdami sustabdyti šlapinimąsi, suskaičiuokite iki trijų ir lėtai atsipalaiduokite. Atsipalaidavus taipogi reikia suskaičiuoti iki trijų ir tęsti pratimą toliau. Pratimus, užkertančius kelią šlapimo nelaikymui, reikia įsisavinti palengva. Pradžiai pabandykite atlikti 10 lėtų įtempimų 5 kartus į dieną (viso 50 lėtų įtempimų). Po savaitės, kai priprasite siūlomo pradinio Kėgelio pratimų krūvio, galite jį didinti iki 15 lėtų įtempimų 5 kartus į dieną, dar vėliau – 20 ir galiausiai – po 30 įtempimų 5 kartus į dieną (viso 150 įtempimų). Laikui bėgant, raumenų įtempimo trukmę galima prailginti iki 5-20 sekundžių. Tolimesnėje gydymo eigoje kasdien būtina atlikti 150 lėtų įtempimų per dieną – taip palaikysite mažojo dubens raumenų tonusą. Maždaug po 4-6 savaičių reguliarių treniruočių mažojo dubens raumenys sutvirtės, todėl galite tikėtis teigiamų pokyčių. Maždaug 70 % moterų, kenčiančių nuo šlapimo nelaikymo ir praktikuojančių Kėgelio pratimus, junta žymų sveikatos pagerėjimą. Svarbu įsidėmėti, jog atliekant Kėgelio pratimus, šlapimo pūslė turi būti visiškai tuščia. Priešingu atveju pajusite skausmą arba įvyks nevalingas šlapimo išsiskyrimas. Taip pat neatlikite pratimų šlapinimosi metu, nes gali išsivystyti šlapimtakių infekcija.

Sutraukimai

 Sutraukimai padeda treniruoti mažojo dubens raumenis, juos kuo greičiau sutraukiant ir atpalaiduojant, lyg mirksint. Kaip ir lėtų įtempimų pratimą, sutraukimų pratimą pradėti nuo 10 sutraukimų 5 kartus į dieną ir palaipsniui didinti krūvį iki 30 sutraukimų 5 kartus per dieną (viso 150 sutraukimų).

Išstūmimai

Šis pratimas atliekamas lyg stanginantis gimdymo metu arba lyg stengiantis išsituštinti. Pratimą taipogi rekomenduojama pradėti nuo 10  išstūmimų 5 kartus per dieną, pamažu didinant krūvį iki 30 išstūmimų 5 kartus per dieną (viso 150 išstūmimų).

Ši mankšta tinka visiems, tiek stovimą, tiek sėdimą darbą dirbantiems žmonėms, taipogi po mažojo dubens srities operacijų ar turint antsvorio, užkietėjus viduriams, esant neurologiniams pažeidimams. Įgudus pratimus daryti namuose, juos galima atlikti visur – vaikštant, važiuojant ar dirbant. Laikui bėgant, ši mankšta atliekama beveik automatiškai.


Palikti Komentarą

Jūsų elektroninis paštas nebus rodomas viešai. Reikalingi laukai pažymėti * *