Bet kokios išskyros gali būti nepatogios. Jei Jūs nežinote, kaip higieniškai su tuo susidoroti, galite turėti problemų dėl išskyrų kvapo. Nors daugeliu atvejų, išskyros yra normalios ir padeda palaikyti normalų makšties pH nepažeistą, kartais tam tikros išskyros gali signalizuoti apie esamas problemas, kurias reikia spręsti vaistais arba eiti pas gydytoją.


 1. Problemos įvertinimas.

 • Pažiūrėkite, ar Jūsų išskyros yra normalios ir nepakitusios. Normali vaginalinė sekrecija yra skaidri arba pieno išvaizdos. Šis natūralus sekretas padeda valyti Jūsų makštį nuo mikrobų. Normalios išskyros yra bekvapės. Jei Jūsų išskyros būtent tokios, tada viskas yra gerai.
 • Išsiaiškinkite išskyrų tipus. Yra keletas skirtingų makšties išskyrų tipų. Šie tipai skirstomi remiantis jų spalva ir konsistencija. Vienos išskyros yra normalu, o kitos gali perspėti, jog reikia gydymo.
 • Apsvarstykite savo kūno būklę. Faktoriai, kurie paveikia makšties išskyras susiję su tuo, ką Jūs valgote, koks Jūsų menstruacinis ciklas, ar naudojate kontraceptines tabletes, ar maitinate, kokius vaistus vartojate, ar esate nėščia, o gal patiriate įtampą.
 • Svetimkūniai. Paliekant tamponą makštyje per ilgai, gali atsirasti neįprastų išskyrų. Kai kurios moterys net pamiršta, jog yra jį įsidėjusios!
 • Išsiaiškinkite, kokios yra makšties spalvos ir kvapai. Neįprasti išskyrų kvapai vaginalinėje srityje gali būti dubens infekcijos ženklu po operacijos, vaginalinė atrofija menopauzės metu, trichomonozė ar kitos vaginalines infekcijas,kurios turi būti diagnozuotos gydytojo.

 1. Kad išskyros būtų normalios:
 • Naudokite kūdikių servetėles. Kai einate į tualetą, nuvalykite išskyrų perteklių. Nevalykite per giliai, reikia valyti tik išorę. Naudokite bekvapes servetėles, kuriose yra kuo mažiau cheminių medžiagų.
 • Keiskite savo apatinius drabužius. Jei keisite apatinius drabužius 2 – 3 kartus per dieną, tai gali pašalinti Jūsų problemą – apsaugoti nuo bakterijų Jūsų makštį ir sumažinti nemalonų kvapą.
 • Leiskite odai kvėpuoti. Nemiegokite su apatiniais drabužiais. Jei yra galimybė, vaikščiokite namie nuoga ar kaip galima mažiau apsirengus. Oras padės neleisti Jūsų odai tapti suerzinta ir sumažints infekcijos galimybes.
 • Ekstremaliais atvejais naudokite higieninius įklotus. Apskritai, jeigu norite išvengti nepageidaujamų išskyrų, geriau nieko nenaudoti. Tačiau jei išskyros yra nekontroliuojamos, blogo kvapo naudokite higieninius įklotus. Keiskite juos kaip galima dažniau.
 • Pabandykite naudoti vaistažolines priemones. Vaistiniai augalai yra saugios ir efektyvios priemonės siekiant užkirsti kelią nepageidaujamom išskyrom. Daugelis vaistažolių yra veiksmingos naikinant makšties gleivinės infekciją.

Perspėjimas! Jokiu būdu nenaudokite jokių makšties dezodorantų ar purškalų. Jie tiktai pablogins simptomus ir sumažins pH balansą.


Palikti Komentarą

Jūsų elektroninis paštas nebus rodomas viešai. Reikalingi laukai pažymėti * *